Aktualności

UBEZPIECZENIA NA 11 RAT!

KOCHANI KLIENCI! Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom! W związku z tym, że ubezpieczenia drożeją, mamy dla was propozycję nie do odrzucenia! Od dzisiaj w naszym biurze możesz zawrzeć ubezpieczenia na 11 rat! Jest to bardzo proste!

Wybierz wygodę i płać niską, mięsieczną, równą ratę. Pierwsza wpłata po 3 tygodniach od daty zakupu!

CZYM SIĘ RÓŻNI NNW SZKOLNE OD TEGO KUPIONEGO U AGENTA?

Chciałabym zwrócić uwagę na podstawowe różnice pomiędzy grupowym ubezpieczeniem szkolnym a polisą zakupioną indywidualnie.
Większość rodziców uważa, że dziecko można ubezpieczyć przede wszystkim w szkole, w ramach polisy grupowej. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że taką polisę można zakupić również indywidualnie u agenta. Zdarza się, że o zakupie polisy decyduje jej niska cena i możliwość szybkiego zawarcia umowy w szkole. Tymczasem elementy takie jak zakres ubezpieczenia, czas trwania, czy suma ubezpieczenia są bagatelizowane. Szkoda, bo to kluczowe czynniki, od których zależy wysokość ewentualnych świadczeń. 

Pierwszą różnicą jest cena – Polisa grupowa kupowana w szkole jest zazwyczaj tańsza od wykupywanej indywidualnie. Szkoły, negocjując warunki cenowe, starają się dopasować je do możliwości finansowych większości rodziców – zarówno tych lepiej sytuowanych, jak i tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na duży wydatek. Niska cena polisy oznacza jednocześnie węższy zakres ochrony i niższą sumę ubezpieczenia, a to z kolei oznacza niższe świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku. Oba rodzaje polis różnią się od siebie również zakresem ochrony. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne. Jedno uprawia sporty wyczynowe, drugie jest alergikiem i spożycie wybranych produktów lub użądlenie owadów może stanowić dla niego zagrożenie życia. Tymczasem niewiele osób wie, że każdą polisę można, a nawet trzeba, dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka. NNW można rozszerzyć chociażby o wyczynowe uprawianie sportu, refundację środków ortopedycznych po ewentualnym wypadku czy rehabilitację. Warto sprawdzić, czy nasze NNW obejmuje takie zdarzenia, jak pogryzienie przez zwierzęta lub ukąszenie przez owady.

Znaczenie ma też suma ubezpieczenia, która w przypadku niedrogich polis grupowych jest zazwyczaj niewielka. Oznacza to np. że w przypadku złamania ręki lub nogi dziecko otrzyma świadczenie, które może nie wystarczyć nawet na pokrycie jednej prywatnej wizyty lekarskiej. W przypadku polisy indywidualnej rodzice mają możliwość ustalenia sumy ubezpieczenia na odpowiednio wysokim poziomie, choć wiąże się to z koniecznością zapłacenia wyższej składki.

Kochani rodzice! Decydując się na ubezpieczenie szkolne nie płaćcie po prostu składki. Zainteresujcie się tym, jak polisa wesprze was i wasze pociechy w przykrej sytuacji!

żródło: Gazeta Ubezpieczeniowa

CZY WIECIE JAK OPTYMALNIE UBEZPIECZYĆ SWÓJ DOM?

Przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości w pierwszej kolejności należy zastanowić się, na jakie zagrożenie jest ona najbardziej narażona. Domy wolnostojące, wyposażone we własną instalację ciepłowniczą, będą szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia pożaru oraz silnych wiatrów mogących uszkodzić dach, znacznie bardziej niż np. bloki wielorodzinne. Z kolei gdy dom znajduje się na terenach zalewowych, będzie potrzebował innej ochrony niż np. nieruchomość znajdująca się na znacznym wzniesieniu. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy dysponują garażem czy budynkiem gospodarczym, wybierając zakres polisy, powinni również upewnić się, czy te pomieszczenia są objęte ochroną.

Zalanie będące efektem usterki czy nieumyślne zaprószenie ognia nie wyczerpują zbioru wszystkich nieprzewidzianych sytuacji, które mogą okazać się kosztowne w skutkach. Dlatego wybierając ubezpieczenie domu, warto zdecydować się na takie rozwiązanie, które zabezpieczy także na wypadek kradzieży. Włączenie do polisy zapisów dotyczących włamania daje bowiem możliwość uzyskania odszkodowania, które pozwoli odkupić np. utracony sprzęt elektroniczny.

Wybierając odpowiedni zakres ubezpieczenia, należy pamiętać, że razem z określoną sumą ubezpieczenia wpływa on na koszt polisy. Ważne jest więc, by był odpowiednio dopasowany, zarówno do potrzeb, jak i możliwości finansowych. Jeżeli będzie zbyt szeroki, może okazać się, że comiesięczna składka będzie dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Z kolei jeśli zdecydujemy się na polisę o zbyt małym zakresie i sumie, pieniądze otrzymane z tytułu ubezpieczenia mogą nie pokryć wszystkich kosztów związanych z usunięciem szkód. – Warto w tym przypadku trzymać się zasady złotego środka – Z moją pomocą ustalmy sumę, dzięki której będziemy mogli usunąć skutki nieprzewidzianych zdarzeń, a zarazem będziemy w stanie opłacić składkę!

FAKTY I MITY NA TEMAT OC, CZYLI JAK KUPIĆ POLISĘ NAJTANIEJ?

Nie ma od ponad roku tak gorącego tematu w polskiej motoryzacji jak ubezpieczenia OC. Polacy szukają najtańszych polis, a i tak często przepłacają. Oto kilka mitów dotyczących OC oraz porad, jak znaleźć rzeczywiście najtańszą ofertę.

1. W internecie najtaniej, ale…
Jeszcze przed gwałtownym wzrostem cen polis OC i w czasie trwania wojny cenowej można było liczyć na bardzo atrakcyjne oferty ubezpieczycieli, którzy działali wyłącznie przez internet. Nie posiadali nawet biur w kraju. Obecnie sytuacja nieco uległa zmianie i niekoniecznie w sieci znajdziecie najniższe ceny.

Jednak internet przyda się do przeszukania dużej liczby propozycji i nie trzeba wcale robić tego na stronach towarzystw. Najlepiej skorzystać z porównywarek, które mogą szybko przekalkulować oferty kilkunastu firm. Czy znalezienie najtańszej można już uznać za sukces? Niekoniecznie.

Warto z taką ofertą udać się do fizycznego pośrednika, który dzięki umowom podpisanym z ubezpieczycielami może mieć kilka sposobów na zbicie ceny. Porównywarki nie mają wszystkich ofert na rynku. Niektórzy pośrednicy mają także coś, co można nazwać ich własnymi zniżkami. Zatem skorzystanie z porównywarki powinno mieć jedynie charakter poglądowy – ile mogę zapłacić za OC bez większego zaangażowania w szukanie tańszej oferty.

Czy można dużo stracić przez lenistwo i brak zaangażowania w wyszukanie najtańszego OC? Owszem. W skrajnych przypadkach nawet 1000 zł za przeciętne auto. Tyle wynoszą różnice u poszczególnych ubezpieczycieli. Kilkaset złotych czasami jest warte poświęcenia 2–3 godzin na wyszukanie lepszej oferty.

Najlepiej płacić w całości, bo rozbicie na raty wiąże się z kilkunastoprocentową nadpłatą. Dobrze jest więc przeprowadzić wstępną kalkulację na kilka miesięcy przed końcem polisy i przygotować się na ten jednorazowy, wysoki wydatek.

2. Zakup w odpowiednim czasie!
Polisę OC można kupić nawet na kilka miesięcy przed wygaśnięciem obecnej. Jest w tym metoda, ponieważ w ten sposób unikniecie wzrostu cen, jaki może nastąpić w przyszłości. Jednak nie zawsze musi być tak, że ceny wzrosną na tyle, by gra była warta zachodu. Zwłaszcza że okres najwyższych wzrostów jest już raczej za nami. Tak można było postępować w zeszłym roku. Teraz już nie warto kupować polisy na pół roku do przodu.

Eksperci twierdzą nawet, że zakup polisy wcześniej niż 30 dni przed wygaśnięciem aktualnej nie jest wskazany, ponieważ będzie droższa. Warto kupić OC na około 2 tygodnie przed tym terminem. Jednak należy unikać czekania do ostatniego momentu. Kupując na ostatnią chwilę, również tracimy.

3. Taniej w pakiecie?
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pakiety polis w niższej cenie i nie chodzi wyłącznie o połączenie OC z AC. To także połączenie polisy OC z NNW lub OC na samochód z ubezpieczeniem mieszkania.

Kontakt

Adres

ul. VI Wieków Bliżyna 12
26-120 Bliżyn

I piętro w sklepie GROSZEK

Telefon

509 615 616

Email

mik.ubezpieczenia@gmail.com
Obserwuj nas